Język / language:

Newsletter

Szukaj

Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach

W Centrym Rekreacji i Wypoczynku są dwa kąpieliska i odkryty basen czynne w lecie. Zimą można korzystać z krytej pływalni. Dostępne są też obiekty na Stadionie Sportowym, jak i też w ciągu całego roku nowowybudowana Miejska Hala Sportowa przy ul.Jana Pawła II.

 

Obiekty MCRiW:

 

Kryta pływalnia, ul. Szkolna 14 b

 

 

Pływalnia została oddana do użytku 6 sierpnia 2010 roku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla gości dostępne są: - basen sportowy - o wymiarach 12,5x25m i głębokości od 1,80m do 4,00m, z widownią na 135 miejsc siedzących - basen rekreacyjny - powierzchnia 130 m2 i głębokości od 0,75m do 1,20m z atrakcjami: rwąca rzeka, gejzer powietrzny, ławka rurowa z masażem, tryskacze wodne brzegowe - brodzik dla dzieci - powierzchnia 19,3 m2 i głębokości od 0,15 do 0,30m z tryskaczem wodnym - pingwin - zjeżdżalnia wodna o długości 47 m z wanną hamowną - 2 wanny jacuzzi - pomieszczenia odnowy biologicznej – sauna sucha, łaźnia parowa, grota solna i ścieżka Kneippa.

 

• Hala sportowa, ul.Jana Pawła / tel. 041-273-60-60 /

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Sportowa jest położona przy ul . Jana Pawła II w południowej części miasta. Obiekt został oddany do użytku w 2002 r. Posiada pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki z widownią na 576 miejsc siedzących. W obrębie Hali Sportowej znajdują się: sala fitness, siłownia, sauna oraz zaplecze sanitarne. Hala jest klimatyzowana. W październiku 2002 roku włączona została do struktur MCRiW jako Miejska Hala Sportowa. MHS dostała nagrodę II stopnia w konkursie na najlepiej zaprojektowany i wykonany obiekt sportowy w kategorii hal sportowych o wymiarach areny 44m x 22m i większe. Nagroda została przyznana 10 kwietnia 2003 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Na co dzień Miejska Hala Sportowa jest wykorzystywana przez Szkołę Podstawową nr 13 i Gimnazjum nr 4 do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

 

Strzelnica sportowa ul. Strzelnicza

Zanim strzelnica na stałe w pisała się w krajobraz miasta, pierwsza jej lokalizacja to wyrobisko po kopalniane pod miejscowością Lubienia. Pierwsze strzały padły około 1926 roku. Późniejsza lokalizacja strzelnicy to teren między dzielnicą Bugaj a Orłowo. Nie od początku strzelnica miała charakter sportowy, początkowo była to strzelnica zakładowa Zakładów Starachowickich. Tereny służyły do sprawdzania armat produkowanych w Starachowicach. Po wojnie nie produkowano już armat, teren został przekształcony na strzelnicę sportową od 1980 roku nastąpiła gruntowna modernizacja i zabudowa tego kompleksu, na terenie jest kilka stanowisk strzeleckich na broń długą i krótką, jest sala gimnastyczna oraz mieści się hotel. Teren obecnie figuruje pod nazwą “Świt”.

 

Strzelnica myśliwska ul. Strzelnicza

Jest obiektem Polskiego Związku Łowieckiego. Graniczy ze Strzelnicą Sportową, dojazd ul. Strzelniczą. Zajmuje obszar 1,64 ha. Budowa strzelnicy myśliwskiej została rozpoczęta w 1992 roku i trwa do chwili obecnej. Strzelnica spełnia wymogi Polskiego Związku Łowieckiego.

 

• Korty tenisowe, ul.Krzosa

Korty zostały wybudowane przed II Wojną Światową. Aktualnie funkcjonują trzy place o nawierzchni ziemnej oraz jeden kort betonowy. Zaplecze stanowią: drewniany domek oraz kontenery, w których są sanitariaty i szatnia.

 

• Stadion sportowy, ul. Szkolna 14

 

 

Pierwsze boisko sportowe w mieście zostało zbudowane w 1932 roku przez Zakłady Starachowickie. Pierwszą lokalizacją stadionu był teren pomiędzy Aleją Wyzwolenia, a rzeką Kamienną (w okolicach Pasternika). W tym miejscu stadion funkcjonował z przerwami do 1960 roku. Około 1956 roku Fabryka Samochodów Ciężarowych w Starachowicach rozpoczęła budowę nowego stadionu przy ulicy Radomskiej (dawna ulica Tychowska). Budowę obiektu rozpoczęto transportując wywrotkami ziemię z wyrobisk pokopalnianych. Z materiału po wyrobiskach formowano przyszłą płytę boiska i trybuny. Budowę stadionu zakończono w 1961 roku. W takim też kształcie i formie stadion sportowy służy do dnia dzisiejszego. Obejmuje on obszar 11 ha. Położony jest u zbiegu ulic Radomskiej i Szkolnej. Składa się z kilku obiektów sportowych i rekreacyjnych. Podstawowy obiekt to stadion sportowy wraz z bieżnią lekkoatletyczną oddano do użytku w 1961 roku. W następnych latach oddawano do użytku obiekty zaplecza – szatnie, sanitariaty, boiska treningowe. W 1971 r. przeprowadzono modernizację trybun, co pozwoliło na zwiększenie widowni do 12 tysięcy miejsc siedzących

 

• Lodowisko ze sztuczna nawierzchnią, ul. Na Szlakowisku

 

 

Oficjalne otwarcie lodowiska odbyło się w październiku 2008 roku. Tafla lodowiska syntetycznego zbudowana jest z syntetycznych paneli, które swoją strukturą przypominają lód. Lodowisko ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych i może pomieścić jednocześnie kilkudziesięciu łyżwiarzy. Lodowisko zadaszone jest biało-granatowym namiotem, pod którym znajduje się również wypożyczalnia łyżew oraz punkt ich ostrzenia.

 

Kompleks rekreacyjno-sportowy ul. Pustowójtówny

Głównym obiektem centrum rekreacyjno-sportowego jest boisko do piłki nożnej z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 58mx26m. Poza nim w skład kompleksu wchodzą: skatepark, plac zabaw, kamienne stoły do gry w tenisa stołowego oraz szachy.

 

Oraz:

• Zalew "Lubianka", ul. Południowa

• Kąpielisko "Piachy", ul.Składowa

• Tereny rekreacyjne wraz z estradą, ul.Na Szlakowisku

 

 

 

 

ul.Szkolna 14

27-200 Starachowice

Tel: (41) 274 1707

e-mail: [email protected], [email protected]

http://mcriw.website.pl


czytaj dalej...
województwo:


miasto:
Partnerzy portalu Tint Tint Futro Film
Wszelkie prawa do zawartości serwisu zastrzeżone
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zawartość merytoryczną informacji o poszczególnych miastach, hotelach, ośrodkach, restauracjach i innych prezentowanych obiektach.