Język / language:

Newsletter

Szukaj

Sandomierz

Królewskie Miasto www.sandomierz.pl
Zobacz wirtualny spacer po mieście (w nowym oknie)
Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie
Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie
Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie
Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie Sandomierz - zdjęcie

Sandomierz jest miastem o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich.


czytaj dalej...

Sandomierz – Królewskie Miasto

 

Sandomierz jest miastem o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich.

 

Turyści odwiedzający Sandomierz mogą zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Jego dawny charakter oddają organizowane w okresie sezonu turystycznego pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca. Panoramę Starówki w promieniach zachodzącego słońca można podziwiać z pokładu wycieczkowych statków, przewożących turystów po Wiśle. W nadwiślańskim grodzie znajduje się łącznie 120 obiektów zabytkowych.

 

Poza kontaktem z historią warto podkreślić walory przyrodnicze miasta - jest położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach, pomiędzy którymi na dłuższe i krótsze spacery zapraszają malownicze lessowe wąwozy. W granicach miasta znajduje się rezerwat przyrody „Góry Pieprzowe”, które są wschodnim zakończeniem Gór Świętokrzyskich i rezerwatem geologiczno-przyrodniczym. Doskonałym miejscem do wypoczynku rodzinnego jest odnowiony „Park Piszczele”. Zlokalizowano w nim m.in. ścieżki spacerowe i rowerowe, skate-park oraz asfaltowe boiska do gry w koszykówkę.

 

Na przyjeżdżających do Sandomierza turystów czekają liczne imprezy. Do najbardziej znanych należą: „Jarmark Jagielloński”, „Dni Sandomierza”, „Sandomierska Truskawkowa Niedziela”, „Międzynarodowy Turniej o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa”, „Szanty w Sandomierzu” oraz Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”. Sandomierz posiada szerokie możliwości zakwaterowania - hotele na różnym poziomie cenowym, motele, zajazdy, camping, bursy, schroniska, kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne.

 

Sandomierz dynamicznie rozwija współpracę z miastami partnerskimi: Emmendingen w Niemczech, Newark-on-Trent w Wielkiej Brytanii oraz Ostrogiem na Ukrainie, co m.in. przyczynia się do zwiększonego zainteresowania nadwiślańskim miastem wśród turystów zagranicznych.

 

Wszelkie informacje dotyczące wielu wyjątkowych walorów Sandomierza można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej miasta – www.sandomierz.pl

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Królewskiego Miasta”!schowaj opis...


Komentarze (1)

Skomentuj

Sandomierz - piękne miasto - w maju znowu wpadnę do was na pyszne lodziki przy rynku :) pozdrawiam miłe Panie z obsługi.
Dodany przez: versache boy / 2011-04-18 22:59:52


Wasze zdjęcia (0)

Dodaj zdjęcie

Nikt jeszcze nie dodał zdjęć - możesz być pierwszy!
Zaloguj się, aby dodać zdjęcia.
województwo:


miasto:

Partnerzy portalu Tint Tint Futro Film
Wszelkie prawa do zawartości serwisu zastrzeżone
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zawartość merytoryczną informacji o poszczególnych miastach, hotelach, ośrodkach, restauracjach i innych prezentowanych obiektach.