Język / language:

Newsletter

Szukaj

Bolków

www.bolkow.pl
Bolków
Zobacz wirtualny spacer po mieście (w nowym oknie)
Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie
Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie
Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie
Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie Bolków - zdjęcie

Gmina Bolków obejmuje teren o pow. 153 km położony na wysokości 260 – 550 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. 


czytaj dalej...

Gmina Bolków obejmuje teren o pow. 153 km położony na wysokości 260 – 550 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Podstawowe atuty gminy Bolków to jej korzystne położenie geograficzne, urozmaicone ukształtowanie terenu oraz szereg atrakcji turystycznych i przyrodniczych.

 

Dogodne położenie gminy Bolków przy drogach krajowych nr 3 i nr 5, w odległości ok. 70 km od Wrocławia i ok. 30 od Jeleniej Góry sprawia, że sieć drogowa jest dobrze rozwinięta. Tereny gminy są w szczególności obszarami rolniczymi, co sprzyja rozwojowi agroturystyki oraz stwarza dogodne warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty przyrody: Różowe Wapienie w Nowych Rochowicach oraz Buki Sudeckie w obrębie Nowych Rochowic i Mysłowa.

 

Znaczna część gminy leży w zasięgu otuliny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Znaczne obszary leśne oraz górski charakter dają pełne możliwości zarówno do uprawiania turystyki pieszej, jak i rowerowej. Natomiast amatorzy wypoczynku nad wodą mają do dyspozycji stawy wodne w miejscowości Muchówek. Licznie występujące zabytki na naszym terenie sprawiają, że teren gminy może stać się niezwykle interesującym miejscem, szczególnie dla turysty szukającego doznań estetycznych.

 

Dobrze zachowane obiekty, szczególnie te o charakterze sakralnym, przyciągają z wielu stron rzesze turystów. Walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz wyjątkowe zabytki to atuty, które spełnią oczekiwania turystów zapewniając im niepowtarzalne wrażenia.

  schowaj opis...


Komentarze (0)

Skomentuj

Brak komentarzy do artykułu - możesz być pierwszy!


Wasze zdjęcia (0)

Dodaj zdjęcie

Nikt jeszcze nie dodał zdjęć - możesz być pierwszy!
Zaloguj się, aby dodać zdjęcia.
województwo:


miasto:Partnerzy portalu Tint Tint Futro Film
Wszelkie prawa do zawartości serwisu zastrzeżone
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zawartość merytoryczną informacji o poszczególnych miastach, hotelach, ośrodkach, restauracjach i innych prezentowanych obiektach.